menu

Eurovíkend v DUBAJI

Dubaj Vás ohromí svojí jedinečnou architekturou, kde se sny architektů stávají skutečností. Dubaj je město snů, plné luxusu, nákupů, krásných pláží, mrakodrapů nebo rekordů.

Spousta lidí se vydává do Dubaje za bezkonkurenčními nákupy. V Dubaji se nachází největší obchodní centrum světa, ve kterém je přes 1 600 obchodů. Jako další zajímavý obchodní dům tu je Souk Madinat, kde se nacházejí uměle vytvořené točité vodní cesty a od jednoho obchodu k druhému vás dopraví tradiční vodní taxi. Mimo jiné se zde nachází největší množství suvenýrů z celé Dubaje.

V Dubaji se můžete těšit na celoročně teplé počasí, které je příjemnou změnou oproti chladné Evropě.

Dubaj je také městem moderní architektury, kde si můžeme všimnout velice rychlého růstu celého města. Od roku 1990, kdy zde stál pouze jeden mrakodrap, se jich v současné době vyskytuje více než 400. Další architektonickou kuriozitou je výstavba umělých palem, jako poloostrovů. Na těchto palmách se dnes vyskytují ty nejluxusnější hotely, obchodní centra nebo rezidenční čtvrti. K dubaji samozřejmě neodmyslitelně patří Burj Khalifa, která je svými 160 patry a 828 metry nejvyšší budovou světa.

Jako krásný, i když možná překvapivý bonus, Dubaj je městem, kde je minimální kriminalita a máte tu  absolutní pocit bezpečí. Tedy ani ženy se nemusí bát vyrazit samy do ulic, ale zejména v tradičnějších částech města by si měli hlídat decentní styl oblečení.

 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA K NAVŠTÍVENÍ V DUBAJI

Nejvyšší budova světa Burj Khalifa

Nejvyšší budova světa je přístupná všem nadšencům. Budovu je možné navštívit a vychutnat si tak skvostný výhled na celou Dubaj buď ze 124 patra nebo až 148 patra. Zde ve výšce 555 metrů se nachází nejvyšší vyhlídková terasa na světě. Vstupenky je třeba zakoupit s dostatečným předstihem.


Největší soustava fontán na světě Dubai Fountains

Dubai Fountains je největší systém tančících fontán na celém světě a nachází u vstupu do obchodního centra Dubai Mall a do Burj Khalify. Fontány jsou vytvořené na 12 hektarovém Burj Khalifa Lake, které se nachází na místě, kde dříve byla poušť. Voda zde tryská až do výše 150 metrů a v jednu chvíli vylétne do vzduchu až 83 tisíc litrů vody. Voda se pohybuje do rytmu hudby, kde ve zdejším repertoárů mají asi 35 písní všech žánrů. Celou vodní show navíc doprovází kromě hudby i světla, kde je využito více než 6600 žárovek a 50 barevných projektorů. Toto krásné a nezapomenutelné představení můžete vidět denně ve 13:00 a 13:30 a večer od 18:00 do 22:00 v půlhodinových intervalech. Pro ničím nerušený výhled na fontány z prvních řad si zde můžete vypůjčit lodičku a projet se po jezeru.


Nejluxusnější hotel světa Burj al Arab

Považován za nejluxusnější hotel světa, který možná znáte pod pojmem plachetnice. Stojí na malém ostrůvku, který je od pobřeží vzdálen stovky metrů a zákazníci jsou na něj dopravování helikoptérou, lodí nebo rolls-roycem. Cesta k hotelu jde dojít i pěšky, ale mezi zákazníky to není zrovna oblíbená volba. V hotelu se nachází celkem 202 pokojů z nichž nejmenší nabízí prostor 169 metrů čtverečních a největší se může pyšnit 780 metry čtverečnými. Nejdražší pokoj je samozřejmě královské apartmá kde za jednu noc zaplatíte téměř 19 tisíc dolarů, což je asi 363 tisíc korun. Hotel se dá krásně pozorovat z blízké písečné pláže. Nejhezčí pohled je samozřejmě ve večerních hodinách, kdy je tma a hotel se rozsvítí.


Vyhlídka Dubai Frame

Jedna z vyhlídek, která je unikátní svým tvarem rámu. Je vysoká 150 metrů a široká 105 metrů. Stavělo se mezi roky 2013-2018, kdy stavba byla v lednu dokončena. Na jednu stranu můžete spatřit novou moderní Dubaj a na straně druhé zase staré město. K vyhlídce náleží i přilehlá galerie, která taktéž stojí za navštívení. Vyhlídka i galerie se nacházejí v areálu městského parku Zabeel Park. 


Jumeirah Mosque

Je největší mešita v Dubaji, která najednou pojme 1200-1300 věřících. Pro ty kdo by mešitu rádi spatřili uvnitř máme skvělou zprávu! Mešita je přístupna i turistům a nevěřícím. Další výhodou je, že tuto nádhernou, ač poměrně novou budovu si můžete vyfotit jak z venku tak vevnitř. Co se týče oblečení platí zde klasické neodhalování nohou ani rukou. Pro ženy je navíc potřebná pokrývka hlavy, kterou si můžete zapůjčit na místě. Poslední důležitá věc je vyzutí bot před vstupem do mešity. Ponechat si je můžete venku na stojanu nebo si je vzít sebou v nějakém sáčku. K mešitě není možné dostat se metrem, ale nejjednodušší cesta je autobusem, který staví přímo před ní a vede sem rovnou několik linek.


Dubai Creek

Je oblastí, kde se zrodila původní Dubaj. Dnes se již centrum přesunulo do jiné oblasti, ale stále je tu co k vidění. Minimálně si zde odpočinete a můžete se projet loďkou za symbolický jeden dirham. Můžete se tak utrhnout od ruchu velkoměsta a na chvíli si užít klidnou cestou kanálem kolem staré Dubaje.


Atlantis Aquaventure Waterpark

Pro milovníky adrenalinu nebo chvíle relaxace je tu skvělý vodní park Aquaventure. Nachází se v těsné blízkosti světově známého hotelu Atlantis. Není divu, že tento vodní park je považován za nejlepší na celém Středním východě. Zrelaxovat zde můžete na 550 metrů dlouhé písečné pláži nebo zcela nové sluneční terase. Na druhou stranu užít si trochu zábavy můžete například na tobogánu, který protíná akvárium se žraloky a mnoho dalšího. Je tu připraveno vyžití i pro děti.


Aquapark Wild Wadi Water Park

Tento aqupark se nachází poblíž hotelu Burj al Arab. Poskytuje skvělé osvěžení v parných dnech a širokou škálu zábavy. Mezi nejzajímavější atrakce zde patří Jumeirah Sceirah, což je jedna z nejrychlejších skluzavek na světě, kde na 33 metrech můžete dosáhnout rychlosti až 80 km/h. Další velice zajímavou skluzavkou je Tanrum Alley, kde si můžete zábavu užívat až ve čtyřech lidech a to v nafukovacích kruzích. Nachází se zde i vodní horská dráha, která vás vyveze až do 15 metrové výšky. Samozřejmě jsou zde i mírnější atrakce včetně dětských tobogánů, restaurací i odpočinkových zón.


Dubai museum

Je historickým muzeem, kde můžete vidět jaký byl v Dubaji život před nalezením ložisek ropy. Můžete si prohlédnout historické domy a jiné expozice z těchto dob. Zdejší expozice jsou velice dobře udělané a krásně vykreslují tradiční arabský svět. Samotné muzeum se nachází v historické pevnosti Al Fahidi, která byla postavena roku 1787.


Ski Dubai

Mezi další nevšední dubajské zážitky rozhodně patří ski Dubai. Jedná se o krytý lyžařský areál který má plochu 22 500 metrů čtverečních a je součástí obchodního centra Mall of the Emirates. Toto nákupní centrum patří k největším na celém světě. V areálu se nachází 5 sjezdovek různých obtížností, včetně první kryté černé sjezdovky na světě. Na vrchol se můžete dostat čtyřsedačkovou lanovkou nebo vlekem. Nechybí tu ani restaurace Avalanche Cafe, která se nachází v půlce lanovky a poskytuje výhled na celý areál. Další zajímavostí areálu je Snow park se sáňkařskými drahami, ledovou skluzavkou nebo ledovou jeskyní.

 


Dubai Canal

Dubajský kanál je 3,2 km dlouhá vodní cesta, která se táhne od Dubajského zálivu ve starém Dubaji přes zátoku Business Bay až po své ústí do Perského zálivu. Díky kanálu jsou prvotřídní hotely – třeba W Hotel a St. Regis – situovány na nábřeží. 
Jeho vznikem se nábřeží Dubaje prodlouží o 6,4 km, a vytvoří se 80 000 m² veřejného prostoru a infrastruktury včetně rekreačních zón: objeví se 3km běžecká dráha a 12km cyklostezka. Kanál překlene pět mostů pro pěší, který návštěvníkům poslouží jako vyhlídkové body. Prostor kolem kanálu čeká stavební ruch a řada nových staveb: hotely, obchody, přístav a promenáda. Za konec kanálu se bude táhnout písčitý poloostrov, který prodlouží park Jumeirah Beach.


Největší zábavní park Motiongate Dubai

V Motiongate Dubai, největším zábavním parku v regionu inspirovaném Hollywoodem, se probouzejí k životu tři legendární filmová studia: Columbia Pictures, DreamWorks Animation a Lionsgate. Vítejte ve světě, kde jsou horské dráhy a další atrakce zasazeny do prostředí slavných filmů a animovaných klasik, od Šmoulů a Shreka po Jak vycvičit draka a Hunger Games. A to zdaleka není všechno, můžete v sobě objevit Lovce duchů, naskočit na jízdu na Madagaskar nebo se naučit pár tanečních kroků od hvězd filmu Let's Dance, vše na jednom místě. Aspirující filmaři navíc mohou nahlédnout i za scénu, tedy do výroby skutečných filmů ve Studio Central.

Zábavní park Bollywood Parks Dubai

Kouzlo Bollywoodu můžete v Dubaji zažít v zábavním komplexu Bollywood Parks – prvním svého druhu na světě. Park nabitý akcí, tancem, romantikou vám umožní naplno prožít bollywoodský sen. Vše završují vzrušující atrakce v pěti tematických zónách a živá vystoupení inspirovaná těmi největšími bollywoodskými trháky. Obleťte svět s Hrithikem Roshanem v roli Krrishe, dopadněte Dona (roli samozřejmě nehraje nikdo jiný než superstar Shah Rukh Khan) v ulicích Dubaje a naučte se pár kaskadérských kousků ve stylu Salmana Khana Dabangga. Nenechejte si ujít Jaan-E-Jigar, první bollywoodský muzikál v broadwayském stylu v úchvatném divadle Rajmahal, a nevynechejte ani interaktivní jízdy, multimediální divadelní show a další zážitky plné vzrušující akce.

Legoland Dubai

Prozkoumejte světa Lega v Legolandu Dubai, báječném tematickém parku pro rodiny s dětmi ve věku 2–12 let. Popusťte uzdu své představivosti na více než čtyřech desítkách atrakcí, show a dalších zážitků pro celou rodinu na téma stavebnice Lego. V Legolandu Dubai najdete 15 000 modelů postavených ze 60 milionů dílků Lego, šest tematických zón a pestrou směsici vnitřních a venkovních atrakcí, které prostě nesmíte minout.

Vodní Park Legoland

Ponořte se do dobrodružství ve vodním parku Legoland Water Park, jediném vodním parku v regionu navrženém zejména pro rodiny s malými dětmi. Dejte průchod své kreativitě na více než 20 vodních skluzavkách a atrakcích v podobě Lega, včetně bazénu s vlnami, brouzdaliště Duplo a jízdy po divoké řece, na kterou si můžete postavit vlastní raft z Lega.

Riverland Dubai

Riverland Dubai se nachází uprostřed komplexu Dubai Parks and Resorts a nabízí celou řadu možností, jak se zabavit, dobře se najíst a odpočinout si. Vstup je zdarma. Porozhlédněte se a projděte se podél řeky skrz čtyři pulzující čtvrti, The Peninsula, India Gate, The Boardwalk a The French Village. Užijte si nakupování a kuchyně celého světa ve více než 50 outletech v prostředí světoznámé architektury, mostů a dalších památek.


Dubajské akvárium a vodní zoo

Nádrž dubajského akvária o objemu 10 miliónů litrů je jednou z největších na světě. Najdete v ní více než 33 tisíc vodních živočichů a největší sbírku žraloků písečných na světě. Akvárium, které sahá až do třetího patra nákupního centra Dubai Mall, je domovem 140 druhů mořských živočichů a poskytne vám hned několik způsobů, jak si podvodní svět užít. Jedním z nich je procházka 48 metrů dlouhým podvodním tunelem. Zde vidíte vše opravdu rybíma očima, a to včetně žraloků písečných a rejnoků, kteří proplouvají nad vaší hlavou.Můžete se také svézt lodí se skleněným dnem, namočit se ve šnorchlovací kleci nebo si nasadit kyslíkovou láhev a jít si zaplavat se žraloky.


Zábavní park IMG Worlds of Adventure

Užijte si bezkonkurenční zábavu v jednom z největších zábavních parků Dubaje, IMG Worlds of Adventure. Čekají vás atrakce na ploše o rozloze asi 28 fotbalových hřišť. V pěti zvláštní zónách ožijí hlavní hrdinové z vašich oblíbených filmů od Avengers a Powerpuff Girls až po dinosaury ze Ztraceného údolí. Je tam zábava. Je to fofr. A někdy i v 5D! V parku IMG Worlds of Adventure najdete adrenalinové horské dráhy a atrakce, kde vám běhá mráz po zádech. Běžte se spřátelit se 70 pohyblivými dinosaury v nadživotní velikosti nebo užasněte nad speciálně zkonstruovanou Hulkovou základnou Epsilon Base, obsluhovanou 18 projektory IMAX.

Nechte si rozbušit srdce na atrakcích Thor Thunder Spin, Velociraptor nebo Haunted Hotel (od 15 let).

Vezměte rodinu na projížďku Avengers Battle of Ultron, LazyTown nebo Adventure Fortress.

Podívejte se na nějaké představení, dejte si něco k snědku v rámci programu Marvel Dining Experience nebo se podívejte na své oblíbené filmové hrdiny.


La Perle Aqua Show by Dragone

Pokud jste fanoušky akrobacie popírající zákony gravitace a kaskadérských kousků vysoko nad zemí, na představení La perle by Dragone budete chtít sedět v první řadě. Divadlo v srdci čtvrti Al Habtoor City bude první stálou show v regionu, a až na podzim otevře, hodlá odehrát úctyhodných 450 představení za rok. Všechno vzrušující dění se bude odehrávat uvnitř účelově postaveného divadla s kapacitou 1 300 míst, které bylo navrženo tak, aby diváky co nejvíce vtáhlo do děje. K tomu zcela jistě přispěje moderní „vodní jeviště“ naplněné 2,7 mil. litrů vody, které se může dle potřeby změnit z vodního jeviště na zcela suché. 

Se zatajeným dechem budete sledovat soubor talentovaných umělců předvádějících dechberoucí kousky. Od skoků do vody z výšky 25 metrů po let na výkonných navijácích vysoko nad hledištěm  rychlostí 15 kilometrů za hodnu – nečekejte nic, co by nebylo úchvatné. 

Tvůrcem show je Franco Dragone, jeden z nejvyhledávanějších uměleckých ředitelů na světě a vizionář stojící za divadelními spektákly třeba Celine Dion – A New Day, Le Rêve in Las Vegas a The House of Dancing Water v Macau. Dragone řekl: „Představení La Perle, jedinečná novinka v regionu plná těch nejlepších účinkujících a kreativních umělců na světě, se inspiruje duchem Dubaje a odráží krásu a chutě Arábie.“ 

Vstupenky na představení, která začnou 31. srpna, jsou už k dispozici v Dubai Calendar. Představení probíhají od úterý do pátku v 19:00 a 21:30 hod. a v sobotu v 16:00 a 19:00 hod.


 

Zájezdy destinace Eurovíkend v DUBAJI