menu

RIGA

Riga je hlavním městem Lotyšska a současně největším městem Pobaltí, které Vás oslní svou romantickou atmosférou. Riga leží na řece Daugava  na pobřeží Rižského zálivu a její historické centrum je od roku 1997 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, především kvůli velkému množství secesních budov (art nouveau, Jugendstil), které jsou tu pravděpodobně nejpočetnější ze všech měst světa, ale také kvůli dřevěným budovám z 19. století, které leží mimo centrum.


Během Vašeho pobytu v Rize nezapomeňte navštívit Střelecké náměstí s černým sousoším střelců nebo Rižský dóm, což je největší kostel v pobaltských státech. Za pozornost také stojí Rižský zámek, jenž slouží jako prezidentské sídlo, nebo kostel svatého Petra, který je nejvyšší středověkou stavbou v Rize. Od 14. století město obepínaly hradby, z nichž se dochovala Prašná věž, která je v současné době součástí Lotyšského vojenského muzea.

 

Po zhlédnutí památek si můžete dopřát dobré jídlo v jedné z restaurací na náměstíčkách, nebo si odpočinout v přilehlých parcích. Touhu po nákupech Vám splní největší tržiště v Pobaltí.

Zájezdy destinace RIGA

RADISSON BLU RIDZENE *****
RIGA
od 2 nocí
od 12 390,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel
GRAND PALACE HOTEL RIGA *****
RIGA
od 2 nocí
od 14 190,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel
RADISSON BLU HOTEL LATVIJA ****
RIGA
od 2 nocí
od 12 090,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel
DOME HOTEL & SPA *****
RIGA
od 2 nocí
od 13 490,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel