menu

STOCKHOLM

Stockholm, kterému se často říká Benátky severu, se rozkládá na 14 ostrovech a je plný zeleně a historie!

Stoskholm leží na břehu sladkovodního jezera Mälaren a Baltského moře. Je jednak hlavním městem Švédska, ale i městem největším. Říká se, že Stockholm leží na vodě a je plný zeleně. Gamla Stan, neboli Staré Město, je plné historických památek. Jeho ráz připomíná středověk. Zem je dlážděná kočičími hlavami, úzké uličky jsou osvětleny prastarými lucernami, to je vše pomáhá dokreslovat místní atmosféru. Nedaří se ani zapřít dlouholetý německý vliv, který navíc připomíná Německý kostel (Tyska Kyrkan).

Bezespornou nejvýznamnější turistickou atrakcí Gamla Stanu je Královský zámek, který ale není domovem královské rodiny. Poblíž stojí Storkyrkan (katedrála Sv. Mikuláše), který je hlavním stockholmským chrámem a jeho věž dodává Starému Městu na působivosti. Ve Starém Městě leží i další kostely mezi nimi i Riddarholmský kostel, který se stal tradičním místem odpočinku švédských králů. K původně dvoulodnímu kostelu byly postupně přidávány další kaple až do dnešní podoby, která je svéráznou architektonickou směsicí.

Ačkoli se Stockholm nachází téměř na jihu země, je zde v létě možné zažít osmnáctihodinové dny a kraťoučké noci, při kterých slunce téměř nezapadne za obzor. Pokud byste se do Stockholmu chtěli podívat v zimě, musíte počítat s krátkými dny a také se studeným počasím, teploty se tu pohybují okolo nuly.

Zájezdy destinace STOCKHOLM

FREYS ****
STOCKHOLM
od 2 nocí
od 15 790,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel
TERMINUS ****
STOCKHOLM
od 2 nocí
od 16 890,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel
SHERATON STOCKHOLM *****
STOCKHOLM
od 2 nocí
od 18 990,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel