menu

TALIN

Talin (Tallinn) je hlavním městem Estonska a je považován za nejkrásnější město Pobaltí. Nabízí skvělou kombinaci historie, kultury, moderního světa a komfortu ubytování i služeb. Ze své návštěvy rozhodně nevynechejte staré město s galeriemi a muzei, nové business centrum s moderními budovami, luxusními hotely a gurmánskými restauracemi, které se nachází pouze 5 minut chůze od starého města. Zajisté Vás toto město okouzlí.

Po příletu do Talinu jistě každý zavítá hned do historického centra. V nižší čtvrti města obehnané hradbami najdete hlavní náměstí, gotickou radnici, muzea i jednu z nejstarších lékáren v Evropě. Horní část Tompea s dominantou - věží Pikk Hermann, je opravdu krásná, stojí zde i hradní zámek, v němž dnes sídlí parlament.

Hlavní turistickou atrakcí města jsou vyhlídky na město, nejzajímavější z nich je určitě jihovýchodní vyhlídka.

Nedaleký městský park Kadriorg ukrývá prezidentský palác i krásný zámek. Odtud se vydejte kolem pobřeží do městské čtvrti Pirita. V zimě tu moře obvykle zamrzá a znehybněné vlny vytvářejí jedinečné obrazce.

Pokud během Vašeho pobytu v Tallinu zavítáte do některé z místních restaurací na večeři, rozhodně ochutnejte jednu z místních specialit estonské kuchyně, velmi chutný je například marinovaný úhoř a různé druhy masa. K dobrému jídlu popíjejte proslulý estonský alkohol Vana Tallinn, kořeněný likér je velmi chutný s nádechem citrusových olejů, skořice, vanilky a především rumu.

Zájezdy destinace TALIN

THE THREE SISTERS *****
TALIN
od 2 nocí
od 13 690,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel
SCHLOSSLE HOTEL *****
TALIN
od 2 nocí
od 13 690,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel
PALACE TALLINN ****
TALIN
od 2 nocí
od 13 690,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel
VON STACKELBERG HOTEL TALLINN ****
TALIN
od 2 nocí
od 11 890,- Kč
Eurovíkend ~ Letecky
Hotel